ذخایر ارزی ایران ۱۳۵میلیارد دلار شد | بلاگ

ذخایر ارزی ایران ۱۳۵میلیارد دلار شد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ذخایر ارزی ایران ۱۳۵میلیارد دلار شد • اربعین سلام

 

 

 • ذخایر ارزی ایران ۱۳۵میلیارد دلار شد • اربعین سلام

  سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از افزایش ۲۵.۵میلیارد دلاری ذخایر ارزی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی و رسیدن به رقم ۱۳۵.۵میلیارد دلار خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره اقتصادی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی از افزایش ۲۵٫۵ میلیارد دلاری ذخایر ارزی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

  بر اساس برآوردهای سیا ذخایر ارز و طلای ایران که در پایان سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار برآورد شده بود در پایان سال ۲۰۱۶ به ۱۳۵٫۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.

  ایران با این حجم ذخایر ارزی در جایگاه ۱۶ جهان قرار گرفته است، بر این اساس میان ۱۷۰ کشوری که مورد بررسی قرار گرفته‌اند تنها ۱۵ کشور جهان ذخایر ارزی بیشتری از ایران در پایان سال ۲۰۱۶ داشته‌اند. ذخایر ارزی ایران در این سال بیشتر از کشورهایی مثل ایتالیا، انگلیس، آمریکا، ترکیه، کانادا و اسپانیا بوده است.

  چین با ذخایر ارزی ۳٫۰۹۲ تریلیون دلاری در رتبه نخست جهان قرار گرفته است و ژاپن با ۱٫۲۳۳ تریلیون دلار در رتبه دوم و سوئیس با ۶۰۲ میلیارد دلار در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

  ذخایر ارزی برخی کشورهای دیگر در پایان سال ۲۰۱۶ عبارت است از: عربستان ۵۵۳ میلیارد دلار، روسیه ۳۶۵ میلیارد دلار، هند ۳۵۹ میلیارد دلار، فرانسه ۱۳۸ میلیارد دلار، ایتالیا ۱۳۰ میلیارد دلار، انگلیس ۱۲۹ میلیارد دلار، آمریکا ۱۱۷ میلیارد دلار و ترکیه ۱۱۵ میلیارد دلار.

  کشور سومالی نیز با ذخایر ارزی ۳۰ میلیون دلاری در رتبه آخر قرار گرفته است.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 18 اسفند 1395 ساعت: 19:11