امیر قطر حل بحران پناهندگی در جهان را خواستار شد

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش «شیعه نیوز»، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر  در سخنرانی که در افتتاحیه هفدهمین همایش دوحه تح... با عنوان : امیر قطر حل بحران پناهندگی در جهان را خواستار شد بخوانید :
به گزارش «شیعه نیوز»، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر  در سخنرانی که در افتتاحیه هفدهمین همایش دوحه تحت عنوان “توسعه، ثبات، آوارگان” داشت، با اشاره به اینکه همایش دوحه در شرایط سخت منطقه و چالش‌های آن برگزار می‌شود، گفت: درگیری‌ها و بحران‌های روز افزون جهان منجر به آوارگی میلیون‌ها تن در جهان شده است،‌ مساله‌ای که مسئولیت جامعه جهانی را افزایش می‌دهد و نیازمند تلاش‌های بیشتر است.

امیر قطر افزود: از جمله بحران پناهندگی که به دهه‌های طولانی در گذشته برمی‌گردد می‌توان به آوارگی فلسطینی‌ها از سال ۱۹۴۸ میلادی اشاره کرد، مساله فلسطین درباره ملتی است که از سرزمینش جدا و از وطنش آواره شده است اما نمونه امروزی آن مهاجران عراقی و پناهجویان سوری هستند.

آل ثانی ادامه داد: جنگ در سوریه موجب آوارگی پنج میلیون تن از ابتدای بحران شده است،‌ علاوه بر این نزدیک به دو برابر این تعداد در داخل خاک سوریه آواره شده‌اند.

این مقام دولت قطر تاکید کرد: قطر همواره تمام تلاش خود را برای همکاری با جامعه جهانی در زمینه ارائه انواع حمایت‌ها از پناهجویان شامل کمک‌های بشردوستانه و کمک‌های فوری کرده است و همچنان به این روش ادامه می‌دهد.

وی در ادامه سخنرانی‌اش به مساله توسعه و ثبات اشاره کرد و آن دو را از عوامل وابسته به هم دانست و گفت: توسعه بدون ثبات و ثبات بدون توسعه معنایی ندارد.

امیر قطر جامعه جهانی را به همکاری در این راستا و آغاز مشارکت‌هایی برای حرکت از هویت ملی به هویت انسانی دعوت کرد.

تمیم بن حمد آل ثانی تاکید کرد: تروریسم و افراط‌گرایی پدیده‌ای جهانی هستند که ارتباطی با جامعه، ‌مردم و یا دین ندارند و هنوز تهدیدی بزرگ برای امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه و جهان محسوب می‌شوند، ریشه‌کن‌سازی این پدیده نیازمند همکاری بین‌المللی و استراتژیک الزام‌آور برای همه جهت مقابله با شرایط و دلایل منجر شده به تروریسم و تفکراتی است که آن را توجیه کرده و به آن مشروعیت می‌بخشند. همچنین باید در مبارزه با تروریسم احکام قوانین بین‌المللی رعایت شده و ریشه‌ها و دلایل واقعی این مشکل از بین بروند.

هفدهمین همایش دوحه از صبح امروز (یکشنبه) کار خود را تحت عنوان “توسعه،‌ ثبات و مسایل پناهجویان” آغاز کرده تا فردا (دوشنبه) ادامه خواهد داشت.

در این همایش دو روزه برخی مسایل سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای و بین‌المللی با حضور برخی چهره‌های سیاسی و آکادمیک و کارشناسان کشورهای عربی و جهان بررسی می‌شوند.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 7 خرداد 1396 ساعت: 4:36